Mjete Bar & Verë

VR

Lidhur me vendosjen e një bar në shtëpi, shumë njerëz nuk e dinë se çfarë është thelbësore.

Nëse sapo keni filluar të pini kokteje, ju rekomandojmë të filloni me bazat: një shaker koktej dhe një xhigëz. Nëse dëshironi t'i çoni aftësitë tuaja të bartendingut në një nivel të ri, duhet të konsideroni të investoni në një gotë të mirë përzierjeje, lugë, ngatërresës dhe shtypës agrumesh. 


Hapësit e verës, hapësit e birrës dhe përzierësit e koktejit janë vetëm disa nga mjetet e barit që mund t'ju ndihmojnë ta bëni punën tuaj më të lehtë kur argëtoni mysafirët. infull ju ofron mjetet thelbësore të barit që ju nevojiten për të përgatitur gjithçka, nga një Manhatan tradicional deri te derdhja e një gote verë. Këto mjete shiriti vijnë gjithashtu në një shumëllojshmëri stilesh dhe dizajnesh, kështu që ju mund të zgjidhni atë që plotëson nevojat tuaja.


Shakers për koktej: për shembull, janë perfekte për përgatitjen e një shumëllojshmërie pijesh. nëse ti'Për të organizuar një mëngjes të vonë, përdorni një shaker koktej për të përgatitur Bloody Marys për mysafirët tuaj. Për festat e vona të natës, mund ta përdorni për të përgatitur të gjitha llojet e koktejeve. Një shaker koktej është mjeti i përsosur i barit që duhet të ketë.


Jigger: Jigger është një filxhan i vogël matës që përdoret për të shpërndarë përbërës të lëngshëm. Ka shenja matëse të qarta dhe një hapje të madhe për derdhje të lehtë. Meqenëse shumica e recetave të koktejit kërkojnë një sasi prej 2 ons ose më pak, xhiga është më praktike dhe më e saktë sesa përdorimi i një filxhani matëse me madhësi të plotë ose gota e pashënuar.


Filtri: Nëse dëshironi të përdorni një shaker të stilit Boston ose filxhan përzierjeje, duhet të përdorni një filtër për të parandaluar hyrjen e barërave si akulli dhe nenexhiku në koktej. Dy llojet kryesore janë filtrat Hawthorne dhe julep. 


Lugë bar: Luga e barit ka një dorezë të zgjatur që mund të arrijë në fund të një gote ose shaker. Një tas i vogël me një lugë e bën më të lehtë përzierjen e koktejeve në akull. Gjithashtu mund të heqë lehtësisht enët anësore, të tilla si qershitë e zeza ose ullinjtë, nga tenxhere të ngushta.


Muddler: Nëse doni të copëtoni barishte, fruta ose kube sheqeri për kokteje si mojito, ju'Do të duhet të gjej një ngatërrestar. Mashers mund të bëhen nga një shumëllojshmëri materialesh, por ne më së shumti rekomandojmë është çelik inox.


Përveç atyre më themelore të mësipërme, ka shumë vegla shufrash prej çeliku inox për të zgjedhur, në Infull furnitorët e mjeteve të barit ne ofrojmë një shumëllojshmëri të gjerë të bar& vegla vere, kështu që ju mund të gjeni mjetin e duhur për ju nga shumë opsione të ndryshme.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Gjuha aktuale:Shqip
Dërgoni kërkesën tuaj