VR

КАКО ДА КРЕИРАТЕ МЕНИ ЗА ВАШИОТ НАСТАН

Кога планирате настан, има многу аспекти што треба да ги земете во предвид како што се буџетот, местото на одржување, забавата и многу повеќе. Но, еден важен аспект е приборот за јадење. Може да го подигне вашиот настан и да го подобри целокупното искуство на гостите. Развојот на добро мени може да звучи малку поразително. Веројатно не знаете од каде да започнете. Сепак, INFULL со задоволство ви помага. 

Овде ќе ги најдете најважните аспекти што ви се потребни за да го направите најдоброто мени за вашиот настан.

 

Следниот пат кога планирате прослава, размислете за следново: 

Темата

Тематското кетеринг мени е еден од главните аспекти што го привлекува вниманието на вашите гости. Фокусирајте ја вашата забава околу одреден тип на мени. Имајте на ум каков вид на искуство сакате да бидете запаметени. Во infull, ние сме специјализирани за традиционални садови, садови – и издлабено пред вашите гости создавајќи незаборавен амбиент и кулинарско искуство.

 

Бројките

Ова се сите показатели што мора да ги земете во предвид за да изградите одлично мени, за да можете непречено да го одржувате вашиот настан без никакви изненадувања. 

· Цена по чинија (вкупни трошоци за храна ÷ Вкупно послужени гости)  

· Цена по лице 

· Број на гости

· Работно време  

 

Ограничувањата

Додека го креирате менито за вашиот настан, треба да бидете свесни за преференциите на вашите гости. Некои може да имаат алергии или ограничувања на храна. Во овој случај, треба да работите многу внимателно и да најдете мени што може да се прилагоди на секого.

 

Времепловот

Развивањето на добро мени може да одземе огромна количина од вашата достапност, а уште повеќе ако ја користите храната како главна забава. Размислете за достапните опции од менито, за да имате подобра перспектива за тоа која е најдобра за вас. Потоа, контактирајте со угостителските служби за да можете заедно да најдете мени што одговара на сите. 

 

Откако ќе се решат сите овие точки, вие сте на пат да го направите вашиот настан успешен!


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски