VR
 • Детали за производот

1. Издржливи, отпорни на корозија, ножеви и рачки од нерѓосувачки челик. 

2. Користете за дома, кујна или ресторан

3.Дински садови избалансирани за да не се чувствуваат премногу лесни или премногу тешки во раката

4. Едноставниот дизајн овозможува мешање и усогласување со вашите постоечки пломби

5.Овие прибор за јадење од нерѓосувачки челик/црна рачка се внимателно измерени за да бидат удобни за држење без разлика што јадете без да се виткате. Направено да го издржи тестот на времето за да ви овозможи долгогодишна употреба.

◎ ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДОТ


Ставка бр:Име:Должина (мм):Дебелина (мм):Тежина (g):
IFX2201(BS)TKНож за маса221/60
IFX2201(BS)TSЛажица за маса211/70
IFX2201(BS)TFВилушка за маса217/58
IFX2201(BS)ESЧајна лажица126/20

◎ ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

☆ Заоблени рабови:

Заради безбедност, приборот за јадење од нерѓосувачки челик на Infull Cutlery по обработката со повеќекратно мелење, мазниот раб нема да биде остар, ефикасно избегнувајте гребење на оралната кожа.  


☆ Одраз на огледалото:

Не'рѓосувачки челик полиран со огледало, сјајно сребро, без премази или адитиви, создава завршница како огледало со гламурозен, елегантен сјај што лесно се чисти.


☆ Заштита на животната средина:

304 Разделник од не'рѓосувачки челик - целосно безбедна алтернатива без пластика. Заштитете ја животната средина.


☆ 3 решетки:

Одделете ги преградите, не мешајте храна заедно, одделете ја влажната и сувата.

◎ СЛИКИ НА ПРОИЗВОДИТЕ
◎ ПРЕДНОСТИ НА ПРОИЗВОДОТ

Професионална фабрика

Нашата чинија за ручек од нерѓосувачки челик е практичен и одличен дизајн за вашата модерна кујна.

Цена предност

Удобно за држење. Класичен стил, технички софистициран и лесен за чистење.

Добра услуга

Површинската обработка може да се направи според вашите барања, сјајна, мат, галванизација, прскање итн.

Предности на производот

Добра услуга и професионални добавувачи на прибор за јадење од нерѓосувачки челик. Добредојдени се прилагодени дизајни и OEM.

◎ ДОБИЈ ПРИМЕРОК

▶ Добијте примерок:Достапни се бесплатни примероци; само треба да ја платите експресната такса. Можете да го обезбедите вашиот клима уред како DHL, или можете да се јавите на вашиот курир за да го подигнете од нашата канцеларија.


▶ ЛОГО: Ќе подготвиме уметнички дела за визуелна потврда, а следно ќе произведеме вистински примерок за вашата втора потврда. Ако примерокот е во ред, конечно ќе одиме на масовно производство.


▶ Време на примерок:Ако примерокот што ви треба на залиха, потребни ви се само 1-3 дена и 4-6 работни дена за испорака.


▶ ODM/OEM:Можеме да прифатиме OEM услуга. Исто така, имаме и сопствен дизајнерски тим. Ги поздравуваме дизајнерите, инженерите. консултантите да разговараат со нас за каква било идеја за избор на материјали, дизајн на производи.


▶ Предвидено време:За артикли на залиха, ќе ви испратиме стоки во рок од 10-15 дена по добивањето на вашата уплата. За приспособени производи, времето за испорака е 45-60 дена по добивањето на вашата уплата. Тоа зависи од вкупната потребна количина.


▶ Пристаниште:Сите производи ќе бидат испорачани од Кина, главно од пристаништата Гуангџу или ШенЖен, доколку треба да испраќате од други градови или пристаништа, ве молиме контактирајте не за дополнителна потврда. И можеме да испраќаме низ целиот свет.


▶ Начин на плаќање:Нашиот рок на плаќање е T/T. Платете 30% депозит однапред, плаќајте го салдото пред испораката. Може да се разговара за други рокови за плаќање.

◎ НАШАТА УСЛУГА


MOQ:

1. За масовно производство, различен тип на нашиот дизајн има различно барање MOQ.

2. Мала нарачка е прифатлива. Ве молиме контактирајте не за повеќе детали.

3. Имаме MOQ за масовно производство. Различна ставка со различен пакет има различен MOQ. Ве молиме контактирајте не за повеќе детали.


Време на производство:

1. Имаме резерви на резервни делови за повеќето артикли. 3-7 дена за примерок или мали нарачки, 15-35 дена за контејнер од 20 стапки. 

2. Потребни се 10-15 дена за MOQ. Имаме голем производствен капацитет, кој може да обезбеди брзо време на испорака дури и за големи количини. 

3. Нормално 3~30 дена, поради различниот стил и боја.


Пакет:

1. Имаме кутии за подароци за да изберете. Доколку не ви се допаѓа нашето пакување или имате свои идеи, добредојдено е приспособено. 

2. Потребни се 10-15 дена за MOQ. Имаме голем производствен капацитет, кој може да обезбеди брзо време на испорака дури и за големи количини.

3. Обично 1pc/pp торба, 50-100pcs во 1 пакет, 800-1000pcs во 1 тетрапак.


◎ Најчесто поставувани прашања

 • П. Што е 18-10 Плоча од не'рѓосувачки челик?
  A. 18-10 се однесува на составот на нерѓосувачки челик. Содржи 18% хром и 10% никел за одлична цврстина и отпорност на корозија.
 • П. Кои се материјалите на приборот за јадење од нерѓосувачки челик?
  A. Садовите од нерѓосувачки челик се достапни во четири квалитети: 13/0, 18/0, 18/8 или 18/10.
 • П. Кои се главните типови на нерѓосувачки челик за храна?
  A. Тие се 13/0, 18/0, 18/8 или 18/10.
 • П. Кои се карактеристиките на садовите од нерѓосувачки челик?
  A. Издржлив, отпорен на корозија, отпорен на паѓање, може да трае многу години и може да се мие во машина за садови.
 • П. Каков вид на површински готови производи можете да ги понудите?
  А. Свртување, рачно полирање, огледало, мат, обоено, обложување и други површински завршен производствен процес.
 • П. Дали позлатениот прибор за јадење ќе избледи?
  A. Infull прифаќа напреден процес на галванизација, направениот прибор за јадење од нерѓосувачки челик нема да избледи и да биде издржлив.
 • П. Кои се материјалите на приборот за јадење од нерѓосувачки челик?
  A. Infull прифаќа напреден процес на галванизација, направениот прибор за јадење од нерѓосувачки челик нема да избледи и да биде издржлив.
 • П. Кои процеси се достапни за сопствени логоа?
  О. Можете да ги изберете нашите постоечки производи за да додадете лого: печатење, ласер, втиснување, преносно печатење итн.
 • П. Какви бои може да се приспособат приборот за јадење од нерѓосувачки челик?
  О. Општо земено, среброто, златното, црното, розово злато, облогата се најчести, можете да ни ја дадете бојата што ја сакате, ние ќе разговараме за тоа детално.
 • П. Може ли да приспособам одредена лажица со моделот на вашиот производ?
  О. Се разбира, можете да ги користите нашите постоечки дизајни за да ја приспособите вашата лажица за кафе или вилушка за десерт и многу повеќе.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Препорачано

Испратете го вашето барање

Како го правиме тоа се среќаваме и дефинираме глобално
Првата работа што ја правиме е да се сретнеме со нашите клиенти и да разговараме за нивните цели за иден проект.
За време на овој состанок, слободно комуницирајте со вашите идеи и поставувајте многу прашања.
Препорачано
Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега нашироко извезуваат во 200 земји.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски