Алатки за барови и вино

VR

Во врска со поставувањето на домашен бар, многу луѓе не знаат што е суштинско.

Ако штотуку почнувате да пиете коктели, ви препорачуваме да започнете со основните работи: шејкер за коктели и џигер. Ако сакате да ги подигнете вашите вештини за бармен на ново ниво, треба да размислите да инвестирате во добра чаша за мешање, лажица, мешалка и преса за цитрус. 


Отварачи за вино, отварачи за пиво и мешалки за коктели се само неколку од алатките за бар што можат да ви помогнат да ја олесните вашата работа кога ги забавувате гостите. infull ви ги обезбедува основните алатки за бар што ви се потребни за да подготвите сè, од традиционален Менхетен до полиење чаша вино. Овие алатки за шипки исто така доаѓаат во различни стилови и дизајни, за да можете да го изберете оној што одговара на вашите потреби.


Шејкери за коктели: на пример, се совршени за подготовка на различни пијалоци. Ако ти'повторно организирајте бранч, користете шејкер за коктели за да подготвите Bloody Marys за вашите гости. За доцните ноќни забави, можете да го искористите за подготовка на сите видови коктели. Шејкер за коктели е совршена алатка која мора да се има во барот.


Џигер: Џигер е мала мерна чаша што се користи за издавање течни состојки. Има јасни мерни ознаки и голем отвор за лесно истурање. Бидејќи повеќето рецепти за коктели бараат количество од 2 унци или помалку, џигерот е попрактичен и попрецизен отколку користење мерна чаша со целосна големина или неозначена чаша за шут.


Филтер: Ако сакате да користите шејкер или чаша за мешање во стил на Бостон, треба да користите филтер за да спречите билки како мраз и нане да влезат во коктелот. Двата главни типа се филтрите Хоторн и јулеп. 


Лажичка за шипки: Лажичката за шипки има издолжена рачка што може да стигне до дното на чаша за мешање или шејкер. Мал сад со лажица го олеснува мешањето на коктели на мраз. Исто така, лесно може да ги извади страничните јадења, како црни цреши или маслинки, од тесни тенџериња.


Muddler:Ако сакате да раскинете билки, овошје или коцки шеќер за коктели како мохито,'Ќе треба да си набавам мешалка. Машерите можат да се направат од различни материјали, но најмногу препорачуваме нерѓосувачки челик.


Во прилог на најосновните погоре, има многу алатки за шипки од нерѓосувачки челик од кои можете да изберете, во Infull добавувачи на алат за шипки нудиме широк спектар на барови& алатки за вино, за да можете да ја пронајдете вистинската алатка за вас од многу различни опции.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски