Прибор за јадење од нерѓосувачки челик

VR

Садовите од нерѓосувачки челик се најважниот играч во кујната. Од класични и практични садови до модерни и стилски прибор за јадење, вистинскиот прибор за јадење може да ја подобри убавината на вашата маса и да создаде пријатно јадење.

Вкусниот оброк секогаш зборува сам за себе, но прекрасниот комплет од нерѓосувачки челик или модерен прибор од нерѓосувачки челик може да ја направи разликата за вас и вашите гости. Како убав пар обетки или привлечно ѓердан, вашиот сет прибор за рамен може да додаде стилски, завршен допир на поставување на масата, без разлика дали сте'повторно да организирате свечена вечера или да уживате во бавното темпо на неделниот појадок со вашето семејство. Тие исто така можат да внесат допир на луксуз во секојдневните церемонии.


Производите варираат од златни до шарени, тие помагаат да се создадат исклучително стилски пејзажи на маса.


1. Злато

Како и накитот, приборот од златен нерѓосувачки челик носи чувство на луксуз. Традиционалните рачки за капки од солзи или облоги со висок лак ќе бидат поразновидни, но не и застарени. За помодерен изглед, посоодветни ќе бидат тенки или зашилени рачки, овални или заоблени глави и уникатни завршетоци.


2. Мат

Приборот од мат нерѓосувачки челик дава малку лабаво чувство. Дизајните опфаќаат широк спектар на бои и доаѓаат во различни бои, од златна и сребрена до бакар, јаглен и црна.


3. Црното

Црните садови од нерѓосувачки челик веднаш предизвикуваат модерни тонови, без разлика дали вашиот префериран сет е заоблен, цилиндричен, зашилен или аголен. Матените завршетоци имаат полежерно чувство, додека сјајните и сатенските завршетоци изгледаат елегантно и стилски. Што и да одберете, едно е сигурно - овој стил на прибор за јадење е најавангарден и најпривлечен.


4. Бакар

Месинг е металот на моментот. Ако ти'веќе сте возбудени за месингот и подготвени за следниот бран, побарајте облоги од антички месинг и розово злато кога го купувате вашиот следен сет. Што'И повеќе, мешаните метали се уште еден тренд во изработката - можете да комбинирате бакарни садови со златни и сребрени парчиња за индустриски, измешан и усогласен пејзаж на маса.


5. Шарени

Без сомнение, најинтересните модерни комплети за јадење се шарени. За поставки за места полни со карактер, побарајте блескави завршетоци.


Во целостдобавувачи на садови на големо'Садовите од не'рѓосувачки челик се полираат до фина завршница и се цврсти во боја, издржливи и отпорни на абење. Достапни се во различни големини и за домашна и за комерцијална употреба.Infull Cutlery како најдобар добавувач на прибор за јадење и прибор за јадење на големо, во нашата компанија можете да ги најдете сите видови садови што ги сакате, од специјалитет прибор со светли бои, цврсти до прекрасни комплети за јадење.


Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски
Испратете го вашето барање